Kodėl mes?

Kas yra „Karate Akademija?“

 • “Karate Akademija” – tai viena profesionaliausių pakopinio ugdymo karate mokyklų Lietuvoje, įkurta 1996 m., kurioje rasite modernų kovinį sportą “Fudokan Karate” (vaikams ir jaunimui) ir senovinę realios kovos ir savigynos praktiką “Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu” (tik suaugusiems).

Kas įkūrė „Karate Akademiją?“

Įkūrėjas – Rytis Bublevičius (6 Dan):

 • tarptautinėje Tradicinio karate arenoje žinomas kaip ilgametis profesionalus sportininkas bei puikus treneris, išugdęs virš 20-ies juodo diržo meistrų bei virš 10-ies Europos ir Pasaulio čempionų.
 • vadovybės apsaugos tarnybos, asmenų apsaugos karininkas, 10 metų saugojęs Lietuvos Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Kodėl tėvai atveda vaikus yra „Karate Akademiją?“

Tėvai atveda vaikus į klubą „Karate Akademija?“:

 • siekdami pagerinti savo vaikų koordinaciją, sveikatą, išugdyti pasitikėjimą savimi.
 • todėl, kad pasitiki klubo vadovo ir kitų klubo instruktorių kompetencija, bei jų bendražmogiškomis moralinėmis vertybėmis.

Kodėl tėvai ir patys treniruojasi "Karate Akademijoje"?

Neretai tėvai ir patys susigundo treniruotis karate bei įsilieja į klubo narių gretas, kur:

 • stiprina sveikatą, kelia tonusą, didina ištvermę, įgauna pasitikėjimą studijuodami praktiškai gatvėje pritaikomą senovinį Okinavietišką Karate stilių “Koryu Karate Jutsu”.
 • atranda naują sau verslininkų, muzikantų, teisėsaugos pareigūnų ir kt. profesijų atstovų bendruomenę.

Keletas tėvų, dėka nuoseklaus treniravimosi bei ryžto, kartu su savo vaikais yra tapę net Europos Čempionais!

Kas yra "FUDOKAN KARATE DO"?

“Karate akademija” mokymo bazė – modernus karate stilius Fudokan. “Karate Akademija” savo nariams suteikia visas galimybes dalyvauti atestaciniuose egzaminuose, turnyruose Lietuvoje, o taip pat Tarptautinės Fudokan Karate Federacijos varžybose bei renginiuose Europoje bei Pasaulyje.

Plačiau apie "FUDOKAN KARATE DO"

FUDOKAN karatė-do – kompleksinė sistema, skirta lavinti asmenybę, įgyjant pasitikėjimą savimi, formuojant stabilias emocijas ir savikontrolę. Užsiiminėjant Fudokan išlavinama kūno  kontrolė, vikrumas ir jėga, formuojasi aiškus atsakomybės už savo poelgius supratimas. Fudokan idėja – nesukti iš numatyto kelio, tvirtu žingsniu keliauti iki nusistatyto tikslo.

Fudokan karatė stiliaus įkūrėjas yra medicinos mokslų daktaras, klinikinės fiziologijos ir sporto medicinos specialistas, profesorius SOKE ILIJA JORGA, 10 Dan. Pradėjo užsiiminėti karatė 19–os metų amžiaus pas savo brolį VLADIMIRĄ JORGĄ, po metų tapo meistro TETSUJI MURAKAMI mokiniu ir būdamas 27–erių iš savo sensėjaus gavo 1 daną. Vėliau jį mokė meistrai TAIJI KASE ir HIDETAKA NISHIYAMA.

 

Karatė meistras Ilija Jorga – tris kartus Europos čempionas, 15 kartų Jugoslavijos čempionas, 1977 m. pasaulio karatė čempionate Tokijuje užėmė trečią vietą kumite ir kata rungtyse. 1980 m. lapkričio 15 dieną Ilija Jorga paskelbia sukūręs stilinę tarptautinę den to Fudokan karatė–do federaciją, kurią netrukus kaip tradicinio karatė stilių pagal technikos parametrus aprobavo ir pripažino ITKF (Tarptautinė tradicinio karatė federacija) ir tuometinis jos vadovas, legendinis karatė meistras SENSEI HIDETAKA NISHIYAMA.

Priedėlis „Den To“ rodo priklausomybę tradiciniam karatė. Žodis „Fudo“ japoniškai reiškia „nepajudinamumas, tvirtumas, atsparumas“, o „kan“ verčiama kaip „namas“. Kartu turime „nesugriaunamą namą“ arba „namą su tvirtais pamatais“.

Fudokan technikos atsispindi KATA (jap.„forma“), paimtose iš karatė Shotokan stiliaus, trys katos  iš Goju-ryu ir Shito-ryu stilių, dar kitas sukūrė pats SOKE ILIJA  JORGA. Studijuodamas karatė daugiau nei 50 metų prof. I. Jorga išplėtė karatė sampratą, pritaikydamas medicinos, fiziologijos ir sportinės technologijos žinias. Kadangi buvo treniravęsis dziudo, įtraukė į Fudokan stilių metimus, užgriebiant kimono.

Lietuvoje pirmieji kontaktai su SOKE JORGA užsimezgė 1993–1994 metais. Lietuvos karatė atstovai vyko į karatė metodinius  seminarus Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje. Pirmą kartą prof. dr. ILIJA  JORGA atvyko į Lietuvą 1995 m. ir surengė pažintinį tradicinio karatė Fudokan seminarą, po to iki 1998 m. surengė dar tris seminarus. Lietuva užmezgė glaudžius ryšius su viena pajėgiausių pasaulyje Lenkijos tradicinio karatė mokykla, kasmet į Lietuvą jau beveik dvidešimt metų atvažiuoja dalintis patirtimi Lenkijos tradicinio karatė sajungos (PZKT) viceprezidentas, 4 Dan meistras ANDRZEJ MACIEJEWSKI. Lietuvos karatė Fudokan meistras Rytis BUBLEVIČIUS tobulinosi pas a. a. Sensei HIDETAKĄ NISHYAMĄ, vyksta į Sensėjaus ILIJOS JORGOS rengiamus seminarus.

Lietuviai turi ilgametes sportines tradicijas, tiek rengdami turnyrus, tiek dalyvaudami tarptautinėse varžybose. Nuo 1995 iki 1998  Vilniuje vyko tarptautinis Baltijos šalių turnyras „Baltijos Taurė“, nuo 2001 m. kasmet organizuojamas tarptautinis vaikų ir jaunimo karatė turnyras „Žiemos Taurė“.

Nuo 1996 m. Lietuvos Fudokan karatė rinktinė sėkmingai dalyvauja

Europos ir Pasaulio čempionatuose, tiek Fudokan karatė  čempionatuose, tiek tradicinio karatė čempionatuose. Pirmą kartą Lietuvos tradicinio karatė ir Fudokan karatė istorijoje pasaulio vicečempiono titulą į Lietuvą 2004 m. parvežė nacionalinės rinktinės sportininkas Rytis BUBLEVIČIUS. Vienas sėkmingesnių rinktinės pasirodymų įvyko 2007 m. Pasaulio Fudokan karatė čempionate: pasaulio čempionu 17-18-ečių grupėje tapo Arnoldas Šarkis (treneris R. Bublevičius), bronzos medalius iškovojo Natalija Artiomova (treneris J. Žiugžda) ir klubo prezidentas Rytis Bublevičius.  Klubo „Karatė Akademija“ instruktoriai ir auklėtiniai iki 2011 m. Europos ir Pasaulio čempionatuose iškovojo 17 medalių, iš jų du sidabro ir du aukso.

1996 m. pirmuosius juodus diržus (1 Dan)  išlaikė J. ŽIUGŽDA ir R. BUBLEVIČIUS, 1 Danas po mirties suteiktas Tomui GRIGARAVIČIUI (pirmajam Tradicinio karatė Fudokan federacijos prezidentui).

Šiandien Fudokan propaguojamas 90-yje pasaulio šalių, tai dominuojantis karatė stilius Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje, Afrikoje. Fudokan karatė pasekėjūs vienija pasaulinė Fudokan federacija (World Fudokan Federation). Lietuvoje Fudokan karatė oficialią veiklą pradėjo 1996 m.,  kai Europos Fudokan karatė čempionato metu buvo priimta  į tarptautinę Fudokan organizaciją.

Lietuvos  Fudokan pasekėjai nuo 2011 metų atnaujino kontaktus su Fudokan organizacija. 2012 metais buvo  įkurta Lietuvos Fudokan asociacija, jos prezidentu išrinktas Rytis BUBLEVIČIUS, 5 Dan. 2013 metai Lietuvos Fudokan asociacija priimta į WFF.

2012 m. vasarą į Lietuvą po 14-os metų pertraukos atvyko Fudokan stiliaus įkūrėjas, sporto medicinos daktaras, 10 Dan meistras SOKE ILIJA JORGA. Nidoje vedė seminarą, į kurį susirinko gausus karatė entuziastų būrys. Seminaro metu vyko egzaminai Dan laipsniui gauti.

2015 m. vykusio Europos Fudokan karatė čempionato metu klubo „Karate akademija“ vadovas ir instruktorius RYTIS BUBLEVIČIUS buvo apdovanotas aukščiausiu Baltijos šalyse Fudokan karatė 6 Dan, juodo diržo laipsniu, ir tapo vyriausiuoju WFF (World Fudokan Federation) instruktoriumi Baltijos šalyse.

Italijoje, Citta di Caorle mieste, 2013 metais priimtas nutarimas dėl įstojimo į pasaulinę Fudokan federacija (WFF). Lietuvos Fudokan asociacijos nacionalinė rinktinė pasiekė reikšmingų laimėjimų tarptautinėje arenoje taip įsiliedama į pasaulinio Fudokan karatė elitą.

2012 m. Europos čempionate (Spala, Lenkija) iškovoti 1 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos medaliai;

2013 m. Europos čempionate (Citta di Caorle, Venecija, Italija) iškovoti 1 sidabro ir 6 bronzos medaliai.

2013 m. Pasaulio čempionate (Praha, Čekija) iškovoti 1 aukso, 4 sidabro ir 5 bronzos medaliai;

2015 m. Europos čempionate (Neapolis, Italija) iškovoti 8 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos medaliai.

Apie FUDOKAN KATA

Tai pirmoji ir todėl pagrindinė karatė sintezė, kuri susieja savyje visus tradicinius kata elementus. Ši forma duoda naujas galimybes mokytis ir studijuoti pradedant nuo pradinio etapo, pereinant iki aukščiausiojo. Iš pradžių būtina gerai įvaldyti penkias Heian kata.

Kata Heian–oi–kumi yra ir pirmas žingsnis kelyje tampant karatė meistru. Tokie senieji JKA mokytojai kaip Sensei Taiji Kase nenuilsdami gerino Heian katas, nuolat analizuodami technikas bei ju pritaikymą. Taip pat ir tradiciniame Fudokan karatė šios kata tobulinamos susistemintoje vienoje formoje Heian–oi–kumi. Ji buvo pritaikyta Fudokan stiliuje devintojo dešimtmečio pradžioje. Atlikdami Heian–oi–kumi, per 2 minutes pasiekiame fizinės organizmo ištvermės ribas, panašias į tas, su kuriomis susiduriame besibaigiant reglamentuotam jiyu–kumite kovos laikui.

Šioje formoje yra pagrindiniai blokai, smūgiai, šuoliai, perėjimai – elementai, kurie Fudokan karatė sudaro mokymo pagrindus. Gerai ir kokybiškai atlikta Heian–oi–kumi parodo karate’kos  meistriškumo lygį.  Kad tinkamai įvaldytų šią katą, karate’ka turi intensyviai treniruotis 3-4 metus. Šios katos ypatumas: 7 ki-ai.

TAIJI  SHODAN

Yra dvi pagrindinės šios Fudokan meistrų katos formos. Iš dalies jas kūrė prof.  I. Jorgos mokytojas  Sensei Taiji  Kase, kuris pasinaudojo karatė Shotokan koncepcija, kurdamas Fudokan karatė principus. Šiuo būdu buvo geriausiai realizuota viena iš Bu-Do taisyklių, kitaip tariant, taisyklė Shu–Ha–Ri.

Taiji Shodan susideda iš dvigubų blokų grandinės, jie atliekami trijuose lygiuose, virsdami logiškai susieta visuma, atliekama pagal embu-sen, sudarydama raidę „T“.  Šioje kata atrasime tipinius mokyklos Naha–Te (Shorei–Ryu) elementus. Kitoje katoje Taiji–Nidan dominuoja mokyklos Shuri–Te (Shorin–ryu) elementai.

Taiji Shodan kata pirmąsyk buvo atlikta 1981 metais, ji pateko į 1 Dan egzaminų programą.

KAMINARI

Visos įžymios mokyklos turi vidutiniškai po 20 kata. Tačiau atsižvelgiant į gana artimą tų kata motoriką, šis skaičius bėgant metams sumažėja iki 10. Kata Kaminari analizė vykdoma pagal pirminius principus, kurie buvo taikomi Okinavoje. Čia turime nuolatinius pasikeitimus. Spartūs ir lėti judesiai, stiprūs ir švelnūs, tvirti ir elastingi, linijiniai ir rato, žemi ir aukšti smūgiai, šuoliai ir metimai. Kaminari kata principas panašus į Sekka–No–Ki, žiežirbos skėlimo iš titnago, principą. Kata remiasi žaibiškais atliekančiojo judesiais, tokiais greitais, kad nelieka laiko dvasinei–protinei reakcijai. Greitis karate’kai yra būtinas  bruožas: netgi išmintis, dvasios jėga arba mentalinė energija priklauso nuo psichinės dinamikos. Kalbant trumpiau: technika nuo impulso iki pradėjimo veikti turi būti greitesnė nei dvasinio įvykio eiga. Kata Kaminari yra geriausias pavyzdys principo Mushin–No–Kokori (nepajudinamos išminties/nepajudinamo proto principo), kurį suformulavo legendinis fechtuotojas YAGYU  MUNENORI  (XVII a.)  Šis principas reikalauja nusikratyti jausmų ir leidžia atlikti išlaisvintas nuo minčių galingas technikas. Kata Kaminari yra pirmykštės kata, nepriklausomai nuo stiliaus ar karatė mokyklos, paieškų rezultatas. Jos pavadinimas kilęs iš posakio, kurio autorius buvo mokytojas Zen–Takuarz. “Kan–Ni–Hatsu–o–Irezu” reiškia spontanišką ir žaibišką atlikimą formos, kuri, nuleisdama stabilų mūsų  sąmonės lygį, leidžia reaguoti nepriklausomai.

Kata Kaminari pristatyta Fudokan 1986 m. Budapešte vykusiame karatė seminare. Ji itraukta  į 4 ir 5 Dan egzaminų programą.

MEIKYO (ROHAI)

Šios kata kūrėjas ar jos atsiradimo laikas nežinomi. Šios katos atsiradimas Ryu–Kyu salų archipelage siejamas su legenda apie “skęstančius laivus”, priklausančius karališkajam Kinijos laivynui. Nuskendus laivui, Meikyo kūrėjas įsikūrė mažame miestelyje Tomari. Pagal katos formą ar pagal joje naudojamas technikas galima atpažinti, kad šios katos koncepcija kilusi iš pietinių Kinijos teritorijų. Tačiau šia tema sužinoti ko daugiau vis dėlto neįmanoma. Vėlesnį katos vystymąsi lengviau susekti, ypač tarp karate’kų, kurie domėjosi šia kata. Didžiausias nuopelnas, kad ši kata buvo perduota jaunesniajai kartai, priklauso karate’koms, susibūrusiems aplink meistrą Gusukumy. Šiandien yra daug katos Meikyo (Rohai) variantų. XIX a. viduryje išsiskyrė dvi principinės šios formos atlikimo kryptys. Pirma kryptis tai žinios meistrų nuo GUSUKUMY iki ANKO ITOSU (1830–1915), būdingos mokyklai Shuri–te. Kita kryptis tai žinios nuo GUSUKUMY iki KANRYO HIGAONNA (1851–1915), turinčios Naha–Te mokyklos bruožų.

Kata Meikyo (Rohai) sistemoje reikia koncentruotis į tikslų mokyklos Shuri–Te principų atskleidimą ir įvaldymą. Jei kalbama apie išorinę tos kata formą, tai joje yra skirtingi technikų variantai, būdingi daugumai stilių, kilusių iš mokyklos Shorin–Ryu.

Nacionalistinis judėjimas, sustiprėjęs Japonijoje tarp I ir II pasaulinio karų, privertė skubiai nusigręžti nuo to, kas, pvz. turėjo ryšių su kinų kultūra. Tokiomis aplinkybėmis Sensei GICHIN FUNAKOSHI tapo tarsi priverstas pakeisti katų pavadinimus iš kiniškų į japoniškus, taip Rohai tapo Meikyo.

Meikyo Shodan atspindi Shuri–Te (Shorin–Ryu) mokyklos tradiciją, todėl šią katą galima vadinti Meikyo–Shuri–Te, o Meikyo Nidan turi mokyklos Naha–Te elementų (Shorei–Ryu), todėl galima ją pavadinti Meikyo–Naha–Te.

Abi formos įtrauktos į Fudokan devintajame dešimtmetyje. Meikyo Shodan pirmąsyk pademonstruota 1982 metais, o Meikyo Nidan – 1988.

DAN registras

DAN (juodų diržų) Lietuvos Fudokan asociacijoje (LFA) ir World Fudokan Federation (WFF)

 1. RYTIS BUBLEVIČIUS: ROKU-DAN (6)
 2. GIEDRIUS ŠVETKAUSKAS: YON-DAN (4)
 3. VLADISLAV BOBIN: NI-DAN (2)
 4. SAULIUS ROČKA: NI-DAN (2)
 5. JAKUB-GUSTAV VUJČIK: NI-DAN (2)
 6. MYKOLAS BANEVIČIUS: SHO-DAN (1)
 7. ARTURAS BOBINAS: SHO-DAN (1)
 8. ROLANDAS VAIŠKŪNAS: SHO-DAN (1)
 9. SERGEJ KOLESNIKOV: SHO-DAN (1)
 10. MAKSIMAS MILTA: SHO-DAN (1)
 11. MARIJANAS VIŠNEVSKIS: SHO-DAN (1)
 12. KARINA GINKUTĖ: SHO-DAN (1)
 13. MAKSIM IVANOV: SHO-DAN (1)

Kas yra "KORYU KARATE JUTSU"?

Pažengusiems nariams “Karate Akademija” suteikia galimybę tobulintis senovinio realios kovos karate stiliaus “Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu” subtilybių bei praplėsti praktinio karate pritaikymo galimybes. Tai puikus instrumentas moterų savigynos bei pareigūnų profesinės kompetencijos ugdymui.

Plačiau apie “KORYU KARATE JUTSU”

Kas yra Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu?

 • Koryu – senovinis
 • Karate – beginklė ranka
 • Jutsu – metodas
 • Jissen – be taisyklių
 • Ryu – kelias

Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu – tai senovinio karate, kai jis buvo skirtas savigynai realios kovos metu, praktikavimas. Tai ne sportinė kova, tai tikras kovos mokslas (bu jutsu).
Sportiniame karate yra taisyklės, o kovotojas turi kontroliuoti savo veiksmus, kad nesužeistų partnerio varžybose. Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu nėra jokių taisyklių, t.y. leidžiami visi kovos veiksmai: smūgiai, spyriai, metimai, užgriebimai, atakos į gyvybiškai svarbius taškus, smaugimas, sąnarių laužimas, ginklų naudojimas ir kt. Beabejo, Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu treniruočių metu yra atliekami kontroliuojami veiksmai, tačiau tai nėra daroma realios kovos metu.

Kata pritaikymas (bunkai) yra labai svarbi metodinė treniruočių bei Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu studijų dalis, padedanti išsaugoti originalią senovinę (koryu) kata reikšmę. Nuo daugiau nei vieno priešininko praktikuojama ir gynyba su ginklais.

Gyvybinių skausmingų taškų (Kyusho jutsu) žinojimas yra privalomas visiems praktikuojantiems Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu, o taip pat ir gydymo bei meditacijos žinios.

Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu – tai kelionė į praeitį laike ir tuo pačiu gyvos karate dvasios išlaikymas šiuolaikiniame gyvenime!

Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu praktikuoti kviečiami atstovai iš visų karate bei kitų kovos menų stilių!

Iki susitikimų Koryu Karate Justsu Jissen Ryu seminaruose!

Hubert Laenen, 8 Dan (Belgija)

Kyoshi vyriausiasis instruktorius Europai

 

Vienintelis Koryu Karate Jutsu Jissen Ryu atstovas (Schibucho) Lietuvoje – Rytis Bublevičius (6 Dan (Fudokan Karate), 3 Dan (Koryu Karate)).

Kur vyksta treniruotės?

 •  Pagrindinė vieta [ Hombu Dojo ], kur vyksta treniruotės yra prekybos ir pramogų centre “OZAS” (II aukšte), Ozo g. 18, Vilniuje.“Karate Akademija” filialai yra įsikūrę Visorių g. 8, Vilniuje ir Sporto g. 3, Riešėje, Vilniaus r.

Kodėl verta registruotis dabar?

Registruokite savo vaiką ir save bandomąjai treniruotei telefonu +370 699 40442 jau dabar, ir kartu per karate atraskite čempioniškumą savyje!

Turite mums klausimų, pageidavimų?